گزارش صعود به قله پيرزن کلوم

تاريخ صعود: ۲۰ خرداد ۱۳۹۰

همنوردان: حميد آذرمند، بهزاد لامعی و حامد طاهری.

قله پيرزن کلوم با ارتفاع ۳۸۴۲ متر در منطقه البرز مرکزی واقع شده است. صعود به اين قله از روستای گرمابدر و همچنين از روستای امامه و دشت مهرچال امکان پذير می باشد.

روز جمعه ۲۰ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۴:۳۵ بامداد از چهارراه پارک وی به مقصد روستای گرمابدر حرکت کرديم. برای ‌رسيدن به گرمابدر از بزرگراه بابايی به سمت خروجی لشگرک حرکت کرده و به سمت فشم ادامه مسير داديم. از ميدان اصلی فشم به سمت راست حرکت کرده و پس از گذر از روستای زايگان و آبنيک به گرمابدر رسيديم.

 

ساعت ۵:۳۰ از کنار پاسگاه محيط بانی به سمت روستا حرکت کرديم. پس از عبور از روستا و طی مسافتی در مسير رودخانه از يال دوم ارتفاع گرفتيم. حدود يک ساعت شيب نسبتا تندی را طی کرده و دقايقی برای صرف صبحانه توقف کرديم.

مسير صعود کاملا مشخص بوده و بر روی يال ادامه مي‌يابد. پس از طی چند ساعت کوهپيمايی و گذر از صخره ای که در مسير صعود قرار گرفته بود بر روي يال اصلي قرار گرفته و تا قله ادامه مسير داديم.

 

ساعت ۱۱:۱۵ به قله پيرزن کلوم رسيده و پس از دقايقی استراحت از همان مسير صعود به سمت پايين بازگشتيم. از بلندای قله پيرزن کلوم، صعود به قله مهرچال از طريق خط الراس، بسيار نزديک و در دسترس می نمود. 

ساعت ۳:۳۰ به پاسگاه محيط بانی رسيده و به سمت تهران حرکت کرديم.

هوا نيمه ابری و بسيار دلپذير بود.

گرمابدر

چشم اندازی از روستای گرمابدر

 

نمایی از قله

نمايی از قله

 

نمایی دیگر از قله

نمايی ديگر از قله

 

قله 

قله پيرزن کلوم

 

صخره ای در مسیر بازگشت

 

طبیعت زیبای گرمابدر

طبیعت زیبای گرمابدر

نوشته شده توسط حميد آذرمند در 13:30 |  لینک ثابت   •